wtorek, 12 stycznia 2016

Saponjic i Kalaica graczami Benfiki


Benfica Lizbona pozyskała 18-letniego Serba, Ivana Saponjicia z Partizana Belgrad oraz podpisała umowę z 17-letnim Chorwatem, Branimirem Kalaica, który do końca czerwca będzie grał jeszcze w Dinamie Zagrzeb.

Orły za młodego serbskiego napastnika zapłaciły nieoficjalnie pomiędzy 1,5 a 2 mln euro i podpisały z nim 5,5 roczny kontrakt wygasający w czerwcu 2021 roku.Młodziutki napastnik, który uchodzi za wielki talent, w obecnym sezonie wystąpił w 17 spotkaniach serbskiej ligi i strzelił 3 bramki. Strzelił również jedną bramkę w el. LM. Przed dwoma laty w Nowej Zelandii był członkiem kadry Serbii, która sensacyjnie triumfowała w MŚ U-20. Zdobył wówczas dwie bramki w spotkaniach fazy pucharowej z Węgrami i Mali, zakończonych w obu przypadkach zwycięstwami bałkańskiej drużyny 2:1.


Benfica pozyska również bezgotówkowo 17-letniego Chorwata, Branimira Kalaica, defensywnego pomocnika, który ostatnio grał w Dinamie Zagrzeb. Podpisano z nim 5-letni kontrakt, który zacznie obowiązywać od 1 lipca 2016 roku, kiedy to wygasa jego umowa z dotychczasowym klubem. Reprezentant chorwackiej młodzieżówki zapewne wpierw trafi do Benfiki B.
abola.pt

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz