niedziela, 17 stycznia 2016

Estoril pokonany!

Benfica Lizbona w sobotni wieczór pokonała na wyjeździe Estoril Praia 2:1, w spotkaniu 18 kolejki Liga NOS. Tym samym Orły odrobiły dwa punkty do lokalnego rywala, który wczoraj tylko zremisował z ostatnią w tabeli Tondelą 2:2.

Zaczęło się sensacyjnie, po dośrodkowaniu z prawej strony piłkę do siatki skierował po raz 10 w sezonie L.Bonatini. Goście szybko ruszyli do odrabiania strat. W słupek trafił Jonas, lecz wynik do przerwy nie uległ zmianie.

Druga połowa to całkowita dominacja Benfiki. Po przerwie za Raula Jimeneza (który zmarnował świetną okazję sam na sam) na boisko wszedł Mitroglou i już po 7 minutach trafił do siatki wykorzystując zamieszanie w polu karnym. W 67 minucie bramkę na 2:1 zdobył Pizzi, dla którego był to 5 gol w sezonie. Ofensywny pomocnik w końcu złapał optymalną formę.

Dobre spotkanie rozegrał także drugi ze skrzydłowych - Mehdi Carcela-Gonzalez. W bramce gospodarzy przyzwoicie spisywał się Polak - Paweł Kieszek - który kilka razy ratował swój zespół dobrymi interwencjami.