środa, 30 grudnia 2015

Zwycięstwo wydarte w końcówce

Benfica Lizbona pokonała u siebie 1:0 Nacional Madeira w swoim pierwszym spotkaniu fazy grupowej Taca de Liga. Jedyną i zwycięską bramkę dla Orłów strzelił dopiero w 89. minucie Raul Jimenez. W innym meczu grupy B Moreirense pokonało na wyjeździe 4:2 drugoligowy Oriental Lizbona.

Goście postawili wysoko poprzeczkę grającym w częściowo rezerwowym składzie gospodarzom. W bramce zamiast Julio Cesara wystąpił jego rodak Ederson Moraes. Na środku obrony całe spotkanie rozegrał Szwed, Victor Nilsson Lindelöf. Szansę otrzymali również ostatnio rezerwowi pomocnicy, Talisca i Bryan Cristante.

W perspektywie całego spotkania Nacional stworzył sobie więcej klarownych sytuacji bramkowych, ale zawodnicy z Madery albo pudłowali, albo dobrze bronił Ederson. Na całe szczęście Rui Vitoria wykazał się przysłowiowym nosem wprowadzając w 76 minucie Raula Jimenesa za Kostasa Mitroglu. Reprezentant Meksyku w samej końcówce strzelił zwycięską bramkę, po płaskim dośrodkowaniu Pizziego z prawej strony boiska.