środa, 16 grudnia 2015

Niewykorzystana zaległość


We wtorkowy wieczór Benfica Lizbona bezbramkowo zremisowała na wyjeździe z União Madeira, w zaległym spotkaniu 7. kolejki Liga NOS. W pierwotnym terminie meczu nie rozegrano z powodu gęstej mgły, która spowiła stadion i murawę.

Niestety Orły nie wykorzystały okazji do zniwelowania różnicy punktowej do liderującego Sportingu Lizbona i drugiego FC Porto. Gdyby wczoraj zainkasowali komplet punktów wynosiła by ona odpowiednio 5 i 3 punkty, a tak jest 7 i 5 oczek straty.

Pierwsza połowa niespodziewanie była bardzo wyrównanym widowiskiem i Julio Cesar miał sporo pracy przy dośrodkowaniach w pole karne, czy to z akcji czy stałych fragmentach gry. Druga połowa należała już do Benfiki. Najdogodniejsze okazje bramkowe jej gracze mieli na samym początku. W 46 minucie znakomitą sytuację zmarnował Kostas Mitroglu, a po chwili równie dogodną Pizzi. Niestety czas mijał, a zwycięskiego gola nie udało się ostatecznie strzelić.

Co ciekawe wtorkowy remis jest pierwszym w tym sezonie ligowym w dorobku Benfiki, a drugi ogółem, bo Orły zremisowały również 2:2 na wyjeździe z FK Astana w Lidze Mistrzów.

pełna dokumentacja spotkania - tutaj

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz