sobota, 5 grudnia 2015

Pewna wygrana nad Academicą

Benfica Lizbona pokonała u siebie 3:0 Académica Coimbra w spotkaniu 12. kolejki Liga NOS. Dwie pierwsze bramki dla Orłów strzelił Jonas z rzutów karnych w 34 i 70 minucie, a w 85 minucie wynik ustalił 18-letni Renato Sanches.

Gospodarze nie mieli większych problemów z pokonaniem przedostatniej drużyny w tabeli. Od początku przeważali, ale nie potrafili znaleźć sposobu na pokonanie bramkarza gości. Udało im się to dopiero w 34. minucie gdy arbiter podyktował rzut karny za faul bramkarza na Nico Gaitanie. Jedenastkę nie bez problemów (piłka wpadła do siatki po rękach interweniującego bramkarza) na gola Jonas.

Druga połowa miała podobny przebieg jak pierwsza, choć przewaga gospodarzy nie była już tak wyraźna. W 70. minucie arbiter po raz drugi w tym meczu wskazał na jedenastkę. Tym razem powodem było zagranie ręką w polu karnym przez obrońcę Academiki, Ofori. Do piłki ponownie podszedł Jonas i tym razem w modelowy sposób (Brazylijczyk strzelił w prawy róg, a bramkarz pofrunął w lewy) zamienił karnego na drugiego gola.

W 85. minucie wynik meczu ustalił Renato Sanches, który od meczu wyjazdowego z Astaną jest prawdziwą rewelacją w drużynie Rui Vitorii. Tym razem 18-latek popisał się kapitalnym uderzeniem z dystansu w samo okienko, jednym słowem "bramka stadiony świata".

Skład Benfiki: Júlio César - André Almeida, Lisandro, Jardel, Eliseu - Pizzi (74' Gonçalo Guedes), Fejsa (67' Samaris, Renato Sanches, Gaitán - Jonas, Mitroglou (81' Carcela).