środa, 9 grudnia 2015

Atletico za silne

Benfica Lizbona przegrała u siebie 1:2 z Atletico Madryt w ostatnim spotkaniu fazy grupowej Ligi Mistrzów. orły ostatecznie zakończyły rywalizację na drugim miejscu i awansowały do 1/8 finału gdzie w lutym spotkają się z jedną z drużyn, które w swoich grupach zajęły pierwsze miejsce.

Nie udało się Benfice Lizbona wywalczyć upragnionego remisu, który dawałby jej pierwsze miejsce w grupie. To z kolei pozwoliłoby trafić w losowaniu 1/8 finału na jedną z drużyn z drugich miejsc i dawałoby bonus w postaci meczu rewanżowego na swoim stadionie. Orły czeka wiec bój z kimś z grupy: Barcelona, Manchester City, Bayern Monachium, Real Madryt, Zenit Sankt Petersburg, Wolfsburg lub Chelsea/Dynamo Kijów.

Pomimo porażki Orły pokazały się z dobrej strony. Atletico słynie z perfekcyjnej gry obronnej, a w rywalizacji grupowej LM wszystkie trzy bramki strzelone Rojiblancos były dziełem zawodników Benfiki.

W pierwszej połowie Orły miały przewagę w posiadaniu piłki, ale nic z niej nie wynikało. To Atletico stwarzało sobie groźniejsze sytuacje bramkowe i jedną z nich w 33 minucie wykorzystał Saúl Ñíguez. Niestety zmiana ustawienia przez Rui Vitorię przed meczem na 4-5-1 nie wypaliła i w przerwie została skorygowana ponownie na grę dwójką napastników, a do pomocy Jonasowi został wprowadzony Mitroglu.

Początek drugiej połowy należał do Benfiki, ale to goście w 55 minucie podwyższyli prowadzenie za sprawą Luciano Vietto. Na szczęście Orły się nie zniechęciły i uparcie dążyły do zmiany wyniku. W 61 minucie Jonasa zmienił Raul Jimenez i były gracz Atletico mógł zostać bohaterem spotkania. W 75 minucie po jego podaniu Mitroglu strzelił kontaktowego gola, a w 83 minucie Meksykanin oddał minimalnie niecelny strzał głową, który mógł doprowadzić do zwycięskiego remisu.

Pełna dokumentacja spotkania - tutaj

W drugim spotkaniu grupy C w Stambule Galatasaray zremisował 1:1 z kazaskim FK Astana. Dzięki temu Turcy obronili 3. pozycję w tabeli i zagrają na wiosnę w 1/16 finału Ligi Europy.