niedziela, 4 października 2015

União Madeira vs Benfica Lizbona


Benfica Lizbona zmierzy się dzisiaj na wyjeździe z União Madeira w spotkaniu 7. kolejki Liga NOS. Mecz rozpocznie się o godzinie 17:00 czasu polskiego i będzie go transmitował kanał RTP Internacional, dostępny na obu polskich platformach satelitarnych (nc+ k.252, cp k.233) oraz polski Sportklub.

Zdecydowanym faworytem meczu jest Benfica, która przyjeżdża na Maderę opromieniona wyjazdowym zwycięstwem nad Atletico Madryt w Lidze Mistrzów. Orły będą chciały po raz pierwszy w tym sezonie wygrać wyjazdowe spotkanie ligowe, bo dwa pierwsze mecze przegrały 0:1 z FC Aroucą i FC Porto. Gospodarze mogą być jednak roźni, bo u siebie nie ponieśli jeszcze ligowej porażki wygrywając w derbowym pojedynku 2:1 z Maritimo Funchal i remisując bezbramkowo z Vitorią Guimaraes i FC Aroucą.

Statystyki:
Benfica z União Madeira mierzyły się w lidze zaledwie 10-krotnie, gdyż gospodarze powrócili w tym sezonie do grona pierwszoligowców po raz pierwszy od 1995 roku. Orły wygrały wszystkie 10 spotkań, co oznacza że bilans bramkowy naturalnie jest korzystny dla Benfiki i wynosi 28 bramek strzelonych i 4 stracone.

Przypuszczalne składy dodam, jak pojawią się w portugalskich mediach.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz