sobota, 31 października 2015

Tondela rozbita. Przełamali się?

Benfica Lizbona rozbiła 4:0 na wyjeździe Beniaminka CD Tondela, w spotkaniu 9. kolejki Liga NOS. Tym samym Orły odniosły dopiero pierwsze zwycięstwo i zarazem zdobyły pierwsze punkty na wyjeździe w tym sezonie.

Benfica do tej pory przegrała swoje oba spotkania wyjazdowe po 0:1 z Aroucą i FC Porto, a spotkanie z innym beniaminkiem, Uniao Madeira , nie odbyło się z powodu gęstej mgły. W tej sytuacji dopiero wczoraj ekipa Rui Vitorii po raz pierwszy zapunktowała w tym sezonie na obcym boisku i zrobiła to w efektownym stylu.

Mecz rozpoczął się dla Benfiki znakomicie i tak naprawdę już w pierwszym  kwadransie został rozstrzygnięty. Wynik w 3 minucie otworzył strzałem Jonas po dośrodkowaniu Gaitana z prawej strony boiska. W 11 minucie było już 2:0 po kuriozalnym, samobójczym trafieniu Austriaka, Marcusa Bergera. Dwubramkowa zaliczka pozwoliła Orłom spokojnie kontrolować przebieg spotkania, a kilka minut przed przerwą jeszcze podwyższyć wynik. W 41 minucie do siatki trafił młodziutki Goncalo Guedes, a przy golu asystował mu Jonas. 18-latek przy tym trafieniu zachował się jak stary, zimny wyga boiskowy.

W drugiej połowie trener Rui Vitoria ściągnął z boiska Gaitana i Jonasa, którym zafundował nieco odpoczynku przez wtorkowym meczem w LM. Wynik ostatecznie w 82 minucie ustalił Marokańczyk, Mehdi Carcela-Gonzalez, który popisał się celnym strzałem z dystansu.

Zwycięstwo nad Tondelą miejmy nadzieję pozwoli podnieść się drużynie po dwóch bolesnych porażkach, wyjazdowej z Galatasaray w Stambule i katastrofie ze Sportingiem w derbowym pojedynku na Estadio da Luz. Tym bardziej, że już w najbliższy wtorek Orły czeka kolejny bój z Turkami w LM, a ewentualne zwycięstwo zagwarantuje Benfice wyjście z grupy.

W meczu tym zadebiutowało w pierwszej drużynie dwóch młodych zawodników drużyny rezerw.  Napastnik Clesio Bauque (23-latek z Mozambiku), który o dziwo zagrał od pierwszej minuty na prawej obronie i zszedł z boiska w 63 minucie oraz 18-letni napastnik, Renato Sanches (Portugalczyk), który w 74 minucie zastąpił Jonasa.