poniedziałek, 14 września 2015

Franco Cervi w Benfice


Według portugalskiej i argentyńskiej prasy Benfica Lizbona pozyskała w sobotę 21-letniego pomocnika Rosario Central, Franco Cervi. Orły oficjalne nie potwierdziły jeszcze tego transferu, choć prezydent argentyńskiego klubu przyznał, że osiągnięto porozumienie.

Orły zapłacić mają za Franco Cervi 4,6 mln euro za 90% praw do jego karty zawodniczej. Ponadto zawodnik ma otrzymać 15% kwoty transferu (690 tysięcy euro), jakie miał zagwarantowane w umowie z Central. Ta kwota również zostanie zapłacona przez Benficę. W sumie utalentowany pomocnik będzie kosztował Orły ok 5,3 mln euro.

Na razie nie wiadomo jeszcze na jak długo Cervi ma podpisać umowę z Benficą. Obecnie wszyscy czekają na testy medyczne, których na razie nie można przeprowadzić, gdyż zawodnik ma kontuzję mięśniową. W tej sytuacji na oficjalne potwierdzenie transferu musimy jeszcze poczekać.

Smaczkiem całej operacji jest fakt, że zawodnikiem bardzo poważnie interesował się Sporting Lizbona. Trener Jorge Jesus już będąc w Benfice interesował się młodym Argentyńczykiem. Lwy złożyły nawet oficjalną ofertę za 21-latka, ale .... w ostatniej chwili zostali uprzedzenie przez władze Orłów, któzy złożyli atrakcyjniejszą ofertę.

ojogo.pt - dn.pt

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz