środa, 16 września 2015

Astana pokonana

Benfica Lizbona pokonała 2:0 FK Astana w pierwszym spotkaniu fazy grupowej Ligi Mistrzów, rozegranym we wtorkowy wieczór na Estadio da Luz. W drugim meczu grupy C Atletico Madryt pokonało na wyjeździe 2:0 Galatasaray Stambuł.

Orły przez długi czas nie potrafili przełamać obrony debiutujących w Lidze Mistrzów Kazachów. Co ciekawe pierwsza połowa była w miarę wyrównana, a na początku drugiej połowy Shchetkin trafił w słupek. Na całe szczęście były to złe miłego początki, bo Benfica w drugiej połowie już zdecydowanie przeważała i stosunkowo szybko rozstrzygnęła losy spotkania na swoją korzyść. Wynik w 51 minucie otworzył po indywidualnej akcji Nico Gaitan (dopiero 2 trafienie Argentyńczyka w LM), a w 62 minucie ustalił Kostas Mitroglou, który wykończył dośrodkowanie z lewej strony Eliseu. Orły miały jeszcze kilka okazji do podwyższenia wyniku, ale tradycyjnie już zawodziła skuteczność.

Trener Rui Vitoria desygnował we wtorek identyczną jedenastkę jak w ostatnim meczu ligowym z Belenenses. Nie sprawdziły się wiec spekulacje, że może da odpocząć 2-3 kluczowym zawodnikom przed niedzielnym klasykiem ligowym z FC Porto.

Kolejne spotkanie w LM Benfica rozegra 30 września w Madrycie z faworyzowanym Atlerico, a Astana podejmie u siebie Galatasaray.