wtorek, 7 lipca 2015

Benfica news


Poniżej prezentuję Państwu porcję krótkich informacji, które na temat Benfiki Lizbona pojawiły się w portugalskich mediach w ostatnich dniach. Głownie dotyczą one spekulacji i plotek transferowych.

Rúben Amorim ma propozycje z USA i Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Zawodnik pomimo ważnej do 2018 roku umowy szuka nowego pracodawcy, gdyż w Benfice występuje sporadycznie. Grające w MLS, Orlando City, oferuje mu kontrakt z zarobkami rocznymi na poziomie 300-500 tysięcy euro, ale jego osobą interesuje się również jeden z klubów z Dubaju, który oferuje mu jeszcze wyższe wynagrodzenie.

Wspomniane wyżej Orlando City interesuje się również Ola Johnem. 23-letni Holender znalazł się również w orbicie zainteresowań Swansea, Crystal Palace i PSV Eindhoven. On także miał problemy z grą w pierwszym składzie Orłów i klub chętnie by go sprzedał lub wypożyczył.

W Brazylijskich mediach pojawiła się informacja, że Benfica rzekomo skierowała zapytanie do Corinthians odnośnie transferu Aleksandra Pato. 25-letni napastnik ostatnio gra na wypożyczeniu w FC Sao Paulo. Informacja ta wydaje się raczej medialną plotką.

Nie milkną informacje o odejściu Nico Gaitana. Argentyńczyk ma co prawda ważną umowę z klubem, ale klauzula odejścia w kwocie 35 mln euro dla niektórych klubów nie jest problemem. Do tej pory mówiło się głownie o kierunku angielskim (głównie Manchester United) i francuskim (AS Monaco). Swego czasu Gaitan był również łączony z hiszpańską Valencią. W ostatni poniedziałek A Bola poinformowała, że pomocnik jest bardzo blisko transferu do Atletico Madryt, a oba kluby są na dobrej drodze do kompromisu.

Benfica jest ponoć blisko przedłużenia umowy z Julio Cesarem, którego obecny kontrakt wygasa w czerwcu 2016 roku. Natomiast media podają, że brazylijskim bramkarzem interesuje się hiszpańska Valencia.

abola.ptBrak komentarzy:

Prześlij komentarz