sobota, 20 czerwca 2015

Rui Vitória z nowym atakiem?


Nowego trenera Benfiki Lizbona, Rui Vitórię, czeka prawdopodobnie przebudowa linii ataku. Dwaj Brazylijczycy, Lima i Jonas, którzy w poprzednim sezonie strzelili w sumie 50 goli, mają bardzo atrakcyjne oferty z Chin i Bliskiego Wschodu.

Gdyby duet Brazylijczyków zdecydował się opuścić Benficę to w obecnej kadrze pozostanie dwóch nominalnych napastników, Jonathan Rodríguez i Derley. Urugwajczyk sprowadzony początkiem roku z Penarolu Montevideo dopiero stawia swoje pierwsze kroki w Europie i w pierwszej drużynie Benfiki. Zapowiada się na klasowego napastnika, ale jego umiejętności zweryfikuje boisko. Natomiast 27-letni Derley raczej nie rokuje na przyszłość i co najwyżej może pełnić rolę etatowego rezerwowego.

Wobec powyższych faktów władze Orłów już rozglądają się za nowymi nabytkami do linii napadu. Blisko transferu do Benfiki są dwaj Serbowie, 20-letni Aleksandar Mitrovic z Anderlechtu Bruksela i 18-letni Andrija Zivkovic z Partizana Belgrad. Ten drugi może również grać w pomocy i jest aktualnym MŚ U20. W dzisiejszym finale wygranym przez Serbów po dogrywce 2:1 z Brazylią rozegrał pełne 120 minut. Aleksandarem Mitroviciem Benfica interesuje się już od jakiegoś czasu. W kwietniu pisałem nawet o tym tutaj.

abola.pt

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz