czwartek, 4 czerwca 2015

Jesus w Sportingu, Rui Vitória w Benfice!


Portugalskie media w środowy wieczór podały wręcz sensacyjne doniesienia. Jorge Jesus opuści Benficę i obejmie posadę trenerską w Sportingu Lizbona. Natomiast ekipę Orłów ma po nim objąć Rui Vitória, ostatnio trener w Vitórii Guimarães.

Jorge Jesus od 2009 roku pracował z sukcesami w Benfice Lizbona. Po tym sezonie wygasała jego umowa z klubem, w którym to poprowadził Benficę do mistrzostwa kraju i triumfu w Pucharze Ligii. Władze Orłów deklarowały chęć jej przedłużenia, ale najwidoczniej Jorge Jesus miał wyższe wymagania finansowe lub poszukiwał nowego bodźca do dalszej pracy. 

W całej sytuacji dziwne jest to, że wybrał Sporting, czyli lokalnego rywala Orłów i do tego drużynę w ostatniej dekadzie zdecydowanie niżej notowaną niż Benfica. Wcześniej mówiło się, że jego osobą zainteresowany jest AC Milan, czy nawet Real Madryt (sprawa nieaktualna). Taki wybór byłby zrozumiany przez fanów, a tak jeżeli doniesienia się sprawdzą, pozostanie wielki niesmak.

Kontrakt Jesusa ze Sportingiem ma obowiązywać przez trzy sezony i rzekomo ma on inkasować 6 mln euro brutto za rok pracy. Rui Vitória również ma podpisać trzyletni kontrakt z Orłami, ale z racji tego, że wciąż ma ważną na dwa lata umowę z Vitórią Guimarães, Benfica będzie musiała zapłacić za jej rozwiązanie milion euro.

Co do następcy Jorge Jesusa, to o Rui Vitórii pisałem tutaj.

abola.pt

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz