niedziela, 14 czerwca 2015

Adel Taarabt w Benfice

Benfica Lizbona podpisała 5-letnią umowę z Adelem Taarabt. Urodzony we Francji Marokańczyk dysponował swoją karta zawodniczą wiec Orły nie musiałby za niego nic płacić poprzedniemu pracodawcy. Mający 26-lat pomocnik ostatnio grał w Queens Park Rangers, który spadł w tym sezonie z Premiership.

Reprezentant Maroka, a kiedyś francuskich młodzieżówek, uchodził kiedyś za wielki talent. W 2007 roku z francuskiego Lens trafił do Tottenhamie Hotspur, gdzie jednak furory nie zrobił i dwukrotnie był wypożyczany do Queens Park Rangers, który to klub w końcu wykupił go definitywnie w 2010 roku za 775 tysięcy euro. W 2013 roku po spadku z Premiership przez rok grał na wypożyczeniu w Fulham, a od stycznia do czerwca 2014 roku w AC Milan. 

Ostatni sezon ponownie spędził w QPR, ale popadł w konflikt z trenerem Harry Redknappem. W sumie zagrał w zaledwie 8 spotkaniach ligowych. Gdy w maju klub ponownie został zdegradowany z Premiership, pomocnik rozwiązał z nim kontrakt i mając kartę zawodniczą na ręku podpisał umowę z Benficą.

slbenfica.pt


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz