niedziela, 24 maja 2015

Zwycięstwo na koniec

Benfica Lizbona pewnie pokonała u siebie 4:1 Maritimo Funchal, w spotkaniu ostatniej 34. kolejki Liga ZONE Sagres. Tym samym Orły efektownie przypieczętowały zdobyty w poprzedniej kolejce tytuł mistrzowski i mogli w szampańskich nastrojach świętować z fanami na Estadio da Luz.

Spotkanie nie miału już dla obu drużyn żadnego znaczenia, poza względami prestiżowymi. Na zwycięstwie naturalnie bardziej zależało gospodarzom, którzy chcieli w ten sposób uczcić przed własną publicznością 34. tytuł mistrzowski i w efektowny sposób podziękować im za gorący doping przez cały sezon na Estadio da Luz.

Zdjęcia z mistrzowskiej fety na stadionie tutaj.

Dodatkowym smaczkiem spotkania był "pościg" Jonasa za Jacksone Martinezem z FC Porto. Brazylijczyk potrzebował 4 trafień by go wyprzedzić lub 3 by zrównać się z nim w klasyfikacji najlepszych strzelców. Ostatecznie udało mu się wzbogacić konto o dwie bramki, a dwie kolejne dorzucił Lima. Dwaj Brazylijczycy ostatecznie zajęli 2. i 3. pozycję w klasyfikacji strzelców Liga NOS, z odpowiednio 20 i 19 bramkami na koncie. Najlepszy Kolumbijczyk zgromadził ich na koncie 21.

Spotkanie było również swego rodzaju preludium przed finałem w Pucharze Ligi. Już w najbliższy piątek obie drużyny spotkają się w Coimbrze i powalczą o Taça da Liga, które to trofeum broni Benfica Lizbona.

  • pełna dokumentacja spotkania - tutaj
  • obszerny skrót spotkania - tutaj  

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz