niedziela, 1 marca 2015

Rozstrzelali Kieszka i Estoril


Benfica Lizbona rozbiła u siebie 6:0 GD Estoril-Praia, w spotkaniu 23. kolejki Liga ZONE Sagres. Tym samym Orły powiększyły przewagę do 7 punktów nad FC Porto, które dzisiaj podejmie u siebie Sporting Lizbona.

Tak jak wszyscy przewidywali przed meczem, Benfica nie miała żadnych problemów z pokonaniem Estoril, która to drużyna poniosła tym samym piątą z rzędu porażkę ligową. Wizytę na Estadio da Luz nie będzie miło wspominał bramkarz gości, Paweł Kieszek, który aż sześciokrotnie został zmuszony do kapitulacji.

Tak efektowna wygrana była drugą pod względem wysokości za kadencji Jorge Jesusa. Wyżej Orły ograły jedynie Vitória de Setúbal, którą w sezonie 2009/10 rozgromiły 8:1. Był to zarazem 447 występ Luisão dla Benfiki, co plasuje go na 7 pozycji w historii.

Orły inkasując trzy punkty odskoczyły FC Porto na 7 oczek i dzisiaj w spokoju mogą przyglądać się co zrobią Smoki, a czeka ich trudny rywal, bo trzeci w tabeli Sporting Lizbona. Dla drużyny Jorge Jesusa wymarzonym wynikiem byłoby zwycięstwo Lwów lub remis.


Pełną dokumentację spotkania znajdziecie tutaj, a obszerny skrót spotkania tutaj.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz