niedziela, 22 marca 2015

Poślizg w Rio Ave

Benfica Lizbona przegrała na wyjeździe 1:2 z Rio Ave, w spotkaniu 26. kolejki Liga ZONE Sagres. Na całe szczęście FC Porto nie potrafiło w pełni wykorzystać potknięcia Orłów i tylko zremisowało na wyjeździe 1:1 z Nacional Madera.

Benfica Lizbona pokazała, że w ostatnim czasie ma bardzo spore problemy z wygrywaniem spotkań wyjazdowych. Co prawda dwa ostatnie mecze z Aroucą i Moreirense wygrała po 3:1, ale w obu do przerwy przegrywała 0:1. Tym razem to zawodnicy Jorge Jeususa prowadzili po pierwszych 45 minutach, po trafieniu Salvio już w 5 minucie, ale w drugiej dali sobie strzelić dwa gole. Boli zwłaszcza drugie trafienie, bo decydujące trafienie dla Rio Ave padło w 5 minucie doliczonego już czasu gry. Ostatnie minuty Benfica grała w osłabieniu, gdyż w 85 minucie czerwona kartkę zobaczył Luisão.

Pełną dokumentację spotkania znajdziecie tutaj, a obszerny skrót spotkania tutaj.