niedziela, 22 lutego 2015

Problemy z Moreirense

Benfica Lizbona pokonała na wyjeździe 3:1 FC Moreirense, w spotkaniu 21. kolejki Liga ZON Sagres 2014/2015. Bramki dla Orłów w drugiej połowie strzelili Luisão, Eliseu i Jonas.

Zwycięstwo nad Moreirense nie przyszło drużynie Jorge Jesusa. Gospodarze postawili wysoko poprzeczkę i prowadzili nawet do przerwy po trafieniu João Pedro w 35 minucie. Orły wyrównały dopiero w 58 minucie po rzucie rożnym i trafieniu głową Luisão.

Być może kluczowym momentem spotkania była 60 minuta, gdy arbiter wyrzucił z boiska André Simõesa, który prawdopodobnie obraził go słownie. Gospodarze grali wiec w osłabieniu, a Benfica bardzo szybko to wykorzystała. W 65 minucie bramkę na 2:1 strzelił Eliseu, którego strzał z dystansu po rekach bramkarza trafił do siatki. W 73 minucie było już po meczu, bo trafienie na 3:1 zanotował Jonatan.

Dzięki zwycięstwu Orły odskoczyły w tabeli od FC Porto na 7 punktów. Smoki w poniedziałek zmierzą się w wyjazdowym spotkaniu derbowym z Boavistą i miejmy nadzieję, że Pumy pokuszą się o niespodziankę.

Pełną dokumentację spotkania znajdziecie tutaj, a obszerny skrót spotkania tutaj.