piątek, 9 stycznia 2015

Benfica news


Poniżej prezentuję Państwu porcję krótkich informacji, które na temat Benfiki Lizbona pojawiły się w portugalskich mediach w ostatnich dniach. Głownie dotyczą one spekulacji i plotek transferowych.

Benfica doszła już ponoć do porozumienia z Peñarolem Montevideo w sprawie transferu Jonathana Rodrigueza. Urugwajskie media twierdzą, że 21-letni napastnik pożegnał się już z kolegami i szykuje się do wylotu do Lizbony. Więcej o Jonathanie przeczytacie tutaj.

Urugwajczyk Maxi Pereira negocjuje z władzami Benfiki kwestię przedłużenia swojej umowy, a kilka zagranicznych klubów wyraża wielkie zainteresowanie jego osobą. Chyba najbardziej konkretny jest turecki Besiktas, którego wiceprezydent, Ahmet Nur Cebi, stwierdził w wywiadzie, że lewy obrońca jest priorytetem dla klubu ze Stambułu w obecnym oknie transferowym. Natomiast włoskie media wspominają o zainteresowaniu jego osobą ze strony Juventusu Turyn.

W brazylijskiej prasie pojawiły się również ciekawe doniesienia. Z jednej strony Corinthians chce sprowadzić weterana Luisão, a z drugiej Benfica jest ponoć gotowa pozyskać kolumbijskiego napastnika Téo Gutierreza. Ostatnio grał on w argentyńskim River Plate i został nawet wybrany najlepszym zawodnikiem grającym w Ameryce Południowej. Orły są ponoć gotowe zaoferować za 29-latka 3 mln euro.

W brytyjskich mediach mówi się, że Benfica chce wypożyczyć Kostarykanina, Joela Campbella, z Arsenalu Londyn (ostatnio wypożyczony do Olympiacosu Pireus). Problem w tym, że chce go również David Moyes prowadzący Real Sociedad San Sebastian.

abola.pt - dn.pt
Ahmet Nur Cebi
Ahmet Nur Cebi
Maxi Pereira
Maxi Pereira

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz