niedziela, 7 grudnia 2014

Nie dali szans Belenenses

Benfica Lizbona pokonała na Estadio da Luz 3:0 Belenenses Lizbona, w meczu 12. kolejki Liga ZON Sagres 2014/2015. Wszystkie bramki padły dopiero w ostatnich 30 minutach spotkania, a ich autorami byli Lima, Enzo Perez i Salvio.

Belenenses przez ponad godzinę stawiało skutecznie Orłom opór, ale ostatecznie nie wytrzymało i w przeciągu niespełna 20 minut dało sobie strzelić trzy bramki. Benfica dzięki zainkasowaniu kompletu punktów zachowa pozycję lidera z przewagą 3 punktów nad FC Porto (wygrało 3:0 na wyjeździe z Academicą Coimbra) i od 2 do 5 nad rewelacyjną Vitórią Guimarães, którą dzisiaj wieczorem czeka arcytrudny pojedynek wyjazdowy ze Sportingiem Braga.

Zwycięstwo w małych derbach Lizbony było 40 kolejnym spotkaniem ligowym na Estadio da Luz bez porażki. Jak wyglądało spotkanie i jak padały bramki możecie dowiedzieć się oglądając skrót wideo tutaj.

Benfica Lizbona vs. Belenenses Lizbona - 3:0 (0:0)
1:0 Lima (64')
2:0 Enzo Pérez (karny 70')
3:0 Salvio (83')