poniedziałek, 29 grudnia 2014

Jesus: Samo szkolenie nie wystarczy


Jorge Jesus wypowiedział się na temat szkolenia młodych zawodników w Portugalii i nie zgodził się z zarzutami, że klub nie korzysta w należyty sposób z wyszkolonych przez siebie zawodników.

Szkoleniowiec mówił także, że posiada w swoim zespole kilku utalentowanych graczy są nimi między innymi André Almeida, André Gomes czy Nelson Oliveira. - "Możemy powiedzieć, że Ci zawodnicy nie są jeszcze kluczowymi zawodnikami naszego zespołu, ale na pewno mają potencjał by stać się takimi".

"Mobilizacja i siła gospodarcza zagranicznych klubów warunkują tym, że młodzi gracze zarabiają nawet 10 krotnie większe pensje jak piłkarze wychowani w Portugalii" - dodał szkoleniowiec. Jesus dodał też, że młodzi Portugalczycy są bardzo pożądani w dzisiejszych czasach przez czołowe kluby europejskie i dlatego tak ważne jest utożsamianie się z nimi w jak najlepszy sposób.

Trener dodał również, że w przyszłości Benfica będzie starała się wprowadzić jak najwięcej graczy do pierwszego zespołu i zrobi wszystko by młodzi wychowankowie zostawali w klubie i rozwijali się w Lizbonie.

maisfutebol

autor newsa: Kacper Olechnowicz

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz