sobota, 1 listopada 2014

Niezawodny Talisca

Benfica Lizbona pokonała na Estadio da Luz 1:0 Rio Ave, w spotkaniu 9. kolejki Liga ZON Sagres 2014/2015. Dzięki temu Orły zachowają pozycję lidera niezależnie od wyników spotkań FC Porto i Vitórii Guimarães.

Po raz kolejny Benfica męczyła się przed własną publicznością z niżej notowanym rywalem. Co prawda w perspektywie całego meczu przewaga gospodarzy była duża, to tradycyjnie brakowało skuteczności, a do tego znakomicie w bramce Rio Ave spisywał się Cassio.

Komplet punktów dla Orłów uratował niezawodny w rozgrywkach ligowych Talisca. Młody Brazylijczyk w 60 minucie kropnął potężnie z dystansu w samo okienko i nie dał żadnych szans na skuteczną interwencję bramkarzowi gości. Później okazało się, że było to trafienie na wagę trzech punktów.

W 68 minucie Rio Ave wyprowadziło szybką kontrę zakończoną bramką Esmaela Gonçalvesa. Arbiter liniowy dopatrzył się jednak spalonego. Powtórki pokazały, że bramka chyba jednak została zdobyta prawidłowo. Pozostał wiec po meczu przysłowiowy "smrodek".

W perspektywie wtorkowego spotkania z AS Monaco postawa Orłów bardzo niepokoi. Mecz ten rozstrzygnie, czy Benfica może jeszcze włączyć się do walki o wyjście z grupy, czy to do kolejnej fazy LM czy fazy pucharowej LE. Do tego drobnego urazu nabawił się Nico Gaitan i jego występ we wtorek stoi pod znakiem zapytania.

Benfica Lizbona vs. Rio Ave - 1:0 (0:0)
1:0 Talisca (60')