poniedziałek, 10 listopada 2014

Cenne zwycięstwo na Maderze

Benfica Lizbona pokonała na wyjeździe 2:1 CD Nacional Funchal, w spotkaniu 10. kolejki Liga ZON Sagres 2014/2015.Zwycięstwo jest tym bardziej cenne, że FC Porto i Sporting Lizbona tylko zremisowały swoje mecze i Orły powiększyły nad nimi przewagę w tabeli.

Jak się można było spodziewać Orły na stadionie w Funchal czekała ciężka przeprawa z gospodarzami. Mecz od początku zaczął się dla drużyny Jorge Jesusa fatalnie, bo już w pierwszej minucie straciła bramkę po trafieniu Edgara Abreu. Na całe szczęście Benfica odpowiedziała bardzo szybko na to trafienie. Najpierw w 7 minucie do remisu doprowadził strzałem głową Argentyńczyk, Salvio, któremu w pole karne dośrodkował jego rodak, Nico Gaitan. W 19 minucie goście już prowadzili po trafieniu Brazylijczyka, Jonhas, który wykorzystał zamieszanie w polu karnym gospodarzy po wrzutce piłki z rzutu rożnego.

W pierwszej połowie Benfica miała jeszcze dwie dogodne sytuacje na podwyższenie prowadzenia, ale ich nie wykorzystała. Po przerwie Orły starały się kontrolować przebieg meczu, a gospodarze ruszyli odważniej do odrabiania strat i mieli ku temu kilka dogodnych sytuacji. Strzelili nawet bramkę, ale arbiter niesłusznie jej nie uznał, odgwizdując spalonego, którego jak pokazały powtórki nie było.

Trzy punkty wywiezione z Madery są bardzo cenne, bo pozwoliły Benfice utrzymać pozycję lidera. Druga w tabeli Vitória Guimarães, która wygrała na wyjeździe 2:1 z Arocucą traci do niej 2 punkty. Natomiast trudy pucharowych bojów odbiły się na FC Porto i Sportingu. Smoki dopiero w ostatnich minutach uratowały punkt w wyjazdowym meczu z Estoril, remisując 2:2. Sporting zremisował u siebie 1:1 z Paços de Ferreira. Dzięki temu przewaga ekipy Jorge Jesusa nad najgroźniejszymi rywalami zwiększyła się o dwa oczka.

CD Nacional Funchal vs. Benfica Lizbona - 1:2 (1:2)
1:0 Edgar Abreu (1')
1:1 Salvio (7')
1:2 Jonas (19')