poniedziałek, 27 października 2014

Pierwsza porażka w sezonie

Benfica Lizbona przegrała na wyjeździe 1:2 ze Sportingiem Braga, w spotkaniu 8. kolejki Liga ZON Sagres 2014/2015. Pomimo pierwszej porażki w sezonie Orły utrzymały prowadzenie w tabeli, ale ich przewaga nad FC Porto wynosi już tylko jeden punkt.

Spotkanie kolejki mogło się podobać, bo było bardzo emocjonujące i obfitowało w sporo sytuacji bramkowych. Mecz fantastycznie rozpoczął się dla Orłów, bo już w 2 minucie objęli prowadzeni po trafieniu Brazylijczyka Talisci, a następnie przez prawie pół godziny kontrolowali przebieg spotkania. Mogli nawet podwyższyć prowadzenie, bo w 11 minucie kapitalną okazję zmarnował Lima. To się na nich zemściło w 28 minucie, gdy gospodarze wyprowadzili szybką kontrę, którą skutecznie sfinalizował Edera.

Wyrównująca bramka całkowicie odmieniła obraz spotkania. Wraz z kolejnymi minutami to gospodarze stwarzali sobie groźniejsze sytuacje bramkowe. Niestety jedną z nich zamienili w 81 minucie na drugą bramkę. Salvador Agra potężnie uderzył z dystansu tuż przy krótkim słupku i nie dał szan na skuteczną interwencję Arturowi. Dopiero wówczas zawodnicy Benfiki ruszyli do ataku, ale bardzo pewnie w bramce spisywał się Matheus i nie pozwolił wydrzeć gospodarzom kompletu punktów, kilkukrotnie broniąc wręcz w nieprawdopodobnych sytuacjach.

W samej końcówce doszło do przepychanki z udziałem większości zawodników i ławek rezerwowych w wyniku czego drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę otrzymał obrońca gospodarzy Danilo.

Sporting Braga vs. Benfica Lizbona - 2:1 (1:1)
0:1 Talisca (2')
1:1 Éder (28')
2:1 Salvador Agra (81')