poniedziałek, 22 września 2014

Benfica wygrywa i zostaje liderem

Benfica Lizbona wygrała 3:1 na Estadio da Luz z Moreirense FC, w spotkaniu 5. kolejki Liga ZON Sagres 2014/2015. Dzięki korzystnym wynikom w innych spotkaniach Orły samodzielnie objęły fotel lidera rozgrywek i o dwa punkty wyprzedzają FC Porto i Vitórię Guimarães.

Zwycięstwo gospodarzom tym razem przyszło bardzo ciężko i przez długi czas zanosiło się na sensację. Beniaminek od 16 minuty prowadził po trafieniu João Pedro i szczęśliwie i umiejętnie bronił się przez ponad godzinę.

Losy spotkania w pewien sposób zdecydowały się w 57 minucie gdy arbiter pokazał drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę obrońcy gości Marcelo Oliveirze. Osłabiony beniaminek został ostatecznie złamany przez wyrównujące trafienie Eliseu w 69 minucie, a w ostatnim kwadransie Orły przeważyły szalę zwycięstwa na swoją stronę po bramkach Maxi Pereiry i rzucie karnym Limy.

W meczu w bramce Orłów w końcu zadebiutował Julio Cesar. Jest również i zła wiadomość Kontuzji nabawił się brazylijski napastnik Talisca.

Benfica Lizbona vs. Moreirense FC - 3:1 (1:1)
0:1 João Pedro (16')
1:1 Eliseu (69')
2:1 Maxi Pereira (77')
3:1 Lima (83'karny)