poniedziałek, 18 sierpnia 2014

Zwycięstwo na inaugurację

Benfica Lizbona pokonała 2:0 na Estadio da Luz 2:0 drużynę Paços de Ferreira, w spotkaniu 1. kolejki Liga ZON Sagres 2014/2015. Tym samym Orły przełamały fatalną passę braku zwycięstwa w dziesięciu kolejnych meczach inaugurujących rozgrywki ligowe.

Orły od początku spotkania były faworytem i w sumie nie zawiodły. Mecz mógł jednak potoczyć się różnie, gdyby goście wykorzystali rzut karny w 10 minucie, podyktowany za faul Eliseu na jednym z rywali. Na całe szczęście Artur wybronił jedenastkę wykonywaną przez Manuela José. Później już wszystko potoczyło się zgodnie z planem i Benfica po trafieniach Maxi Pereiry i Salvio odniosły zasłużone zwycięstwo. Warto wspomnieć, że przy obu trafieniach asystował Nicolas Gaitan.

W 42 minucie boisko opuścił kontuzjowany Enzo Perez, który rozgrywał 100 mecz w barwach Orłów. Fani zgotowali mu wielką owację, bo niewykluczone, że był to jego ostatni występ dla Orłow i już w tym tygodniu zostanie sprzedany do Valencii.

Benfica Lizbona vs. Paços de Ferreira - 2:0 (1:0)
1:0 Maxi Pereira (25')
2:0 Salvio (72')