środa, 20 sierpnia 2014

Júlio César oficjalnie w Benfice

Bramkarz Júlio César oficjalnie jest już zawodnikiem Benfiki Lizbona. 34-letni Brazylijczyk podpisał wczoraj dwuletnią umowę i został już oficjalnie zaprezentowany na konferencji prasowej.

Wczoraj informowałem, że Júlio César może zostać wypożyczony z  Queens Park Rangers, do którego trafił w 2012 roku i podpisał z angielskim klubem kontrakt do 2016 roku. Ostatecznie Brazylijczyk rozwiązał z tym klubem umowę za porozumieniem stron i związał się na dwa lata z Benficą. Warunki finansowe jego kontraktu nie zostały ujawnione.

Brazylijczyk jest bardzo doświadczonym bramkarzem. W 2010 roku został wybrany najlepszym bramkarzem Europy. Rok później triumfował z Interem Mediolan w Lidze Mistrzów. Karierę zaczynał w 1998 roku we Flamengo. W 2005 roku trafił do Interu Mediolan, którego barwy bronił do 2012 roku. Wówczas trafił do Queens Park Rangers, ale brytyjski etap jego kariery nie należał do udanych. Wystapił w zaledwie 27 spotkaniach i nie chcąc siedzieć na ławce rezerwowych w lutym 2014 roku został wypożyczony do Toronto FC grającego w lidze MLS.

Júlio César ma bardzo bogatą kartę w reprezentacji Brazylii. W sumie wystąpił w niej w 87 spotkaniach. Jego pierwszy poważniejszy turniej w roli pierwszego bramkarza to Copa America w 2004 roku. Zagrał na aż trzech turniejach MŚ, w 2006 roku w Niemczech, w 2010 roku w RPA i w zakończonym niedawno turnieju w Brazylii.

abola.pt

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz