środa, 23 lipca 2014

OM vs. Benfica - śr. 20:00

Benfica Lizbona zmierzy się dzisiaj wieczorem w towarzyskim spotkaniu z Olimpique Marsylia. Mecz zostanie rozegrany na stadionie Gabriel-Montpied w Clermont-Ferrand.

Lokalizacja dzisiejszego meczu nie jest przypadkowa, gdyż okolicę zamieszkuje liczna portugalska kolonia. Jest to drugie największe skupisko Portugalczyków we Francji po Paryżu. W tej sytuacji Orły mogą liczyć na spore wsparcie kibiców.

Dla Olimpique Marsylia ostatni sezon w Ligue 1 nie był udany. Zaledwie 6. miejsce i brak awansu do europejskich pucharów to spore rozczarowanie. Nic dziwnego, że władze klubu postanowiły przebudować drużynę i powierzyły stery nie byle komu. Argentyński trener Marcelo Bielsa to postać bardzo charyzmatyczna i chyba wszyscy interesujący się futbolem doskonale pamiętają jego ostatnią pracę w Athletic Bilbao. Pierwszy sparing OM kilka dni temu wypadł okazale. Marsylczycy rozbili w Austrii 4:1 Bayer Levercusen. 

Jeżeli chodzi o Benficę, to ma już za sobą dwa mecze towarzyskie. Oba w ramach 38 edycji Taça de Honra AF Lisboa. Orły najpierw pokonały w półfinale 1:0 Estoril, by w finale w tym samym stosunku przegrać 0:1 ze Sportingiem Lizbona. Trener Jorge Jesus ciągle nie może skorzystać z kilku zawodników odpoczywających po MŚ oraz kilku kontuzjowanych graczy. Ponadto po wspaniałym poprzednim sezonie kilku podstawowych zawodników opuściło szeregi Benfiki. Lazar Marković został sprzedany do Liverpoolu, Ezequiel Garay do Zenitu Sant Petersburg, a Jan Oblak do Atletico Madryt. Klub raczej opuszczą również André Gomes i Rodrigo (obaj Valencia?), którzy zostali sprzedani jeszcze w styczniu, ale dograli sezon do końca w Benfice. W tej sytuacji Orły zasiliła kolejna grupa mniej znanych graczy, których wkomponowanie do składu będzie dla Jorge Jesusa nie lada wyzwaniem.

Historia bezpośrednich spotkań:
13.07.12TowarzyskiMarseilleBenfica0 : 2
18.03.10Liga EuropejskaMarseilleBenfica1 : 2
11.03.10Liga EuropejskaBenficaMarseille1 : 1
18.04.90Puchar EuropyBenficaMarseille1 : 0
04.04.90Puchar EuropyMarseilleBenfica2 : 1

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz