poniedziałek, 14 lipca 2014

Flesz informacyjny

Poniżej prezentujemy przegląd najważniejszych informacji dotyczących Benfiki Lizbona z ostatnich godzin/dni. Głownie dotyczą one trwającego okna transferowego.

Hiszpańskie media twierdzą, że bramkarz Jan Oblak już na pewno trafi do Atletico Madryt. Transfer ma zostać oficjalnie ogłoszony jeszcze dzisiaj. Mistrz Hiszpanii zapłaci za Słoweńca 16 mln euro.
***
W związku z odejściem Oblaka Benfica poszukuje bramkarza. Portugalskie media podają dzisiaj aż trzy kandydatury bramkarzy, doskonale znanych z zakończonego wczoraj Mundialu w Brazylii. Pierwszym z nich jest Brazylijczyk Julio Cesar, który ostatnio grał na wypożyczeniu w Toronto FC, ale jest zawodnikiem Queens Park Rangers. Drugim bramkarzem na celowniku Orłów ma być rzekomo Kostarykanin Keylor Navas, który ostatnio grał w hiszpańskim Levante. Jego osobą poważnie jest zainteresowane FC Porto, ale oferta Smoków w kwocie 3 mln euro została przez klub z Walencji odrzucona. Trzecim bramkarzem jest Argentyńczyk Sergio Romero. Ostatnio był on wypożyczony do AS Monaco, ale jego właścicielem jeszcze przez rok jest Sampdoria Genua. Z racji tego, że i w jednym i drugim klubie grzał ławę, to jest spora szansa na jego transfer.
***
Transfer Lazara Markovicia do Liverpoolu wydaje się już od jakiegoś czasu pewny, ale na razie oficjalnie Serb ciągle jest zawodnikiem Benfiki. Brytyjskie media podają, że były problemy z uzuskaniem dla niego wizy na pracę w Wielkiej Brytanii, co opóźniło jego transfer. Dzisiaj ma ponoć przejść niezbędne badania medyczne i być może zostanie również dzisiaj oficjalnie zaprezentowany.
***
Oscar Cardozo odrzucił propozycję przejścia do West Ham United. Anglicy zaoferowali ponoć za niego 10 mln euro, ale Paragwajczyk nie ma zamiaru opuszczać Benfiki.
***
Hiszpańska MARCA twierdzi, że Benfica jest zainteresowana wypożyczeniem z Realu Madryt Casemiro. Problem w tym, że Królewscy woleliby Brazylijczyka sprzedać z prawem do pierwokupu, a nie wypożyczyć.
***
Wciąż nie wiadomo jaka będzie przyszłość André Gomesa i Rodrigo, których karty zawodnicze już w styczniu zostały sprzedane Peterowi Lim, czyli nowemu właścicielowi Valencii. Prawdopodobnie jednak dołączą do hiszpańskiego klubu już teraz.
***
W brytyjskich mediach wraca kwestia zainteresowania Nicolasem Gaitanem ze strony Manchesteru United, którym interesuje się również Atletico Madryt. Anglicy są ponoć gotowi zapłacić za niego 37 mln euro, czyli tyle ile wynosi klauzula odstępnego w jego kontrakcie.

abola.pt

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz