niedziela, 20 lipca 2014

Benfica vs. Sporting - nd. 22:30

Dzisiaj wieczorem dojdzie do portugalskiego klasyku pomiędzy Benficą i Sportingiem. Stawką spotkania będzie finał 38 edycji Taça de Honra AF Lisboa, a areną Estádio do Restelo, na którym swoje mecze rozgrywa Belenenses.

Taça de Honra AF Lisboa to trofeum lizbońskiego okręgu piłkarskiego. Puchar ten ma bardzo długą tradycję, bo po raz pierwszy rozegrano go w 1914/1915 roku. Od tego czasu rozegrano 38 edycji. Rok temu rozgrywki reaktywowano po 20 latach przerwy. Najwięcej razy triumfowała Benfica (18), Sporting (12), Belenenses (6), a nieistniejący już Império Lisboa Clube (1). Wszystkich zwycięzców znajdziecie tutaj.

Ostatnia formuła pucharu polega na tym, że startują w nim cztery drużyny z AF Lisboa, które zostały sklasyfikowane najwyżej w rozgrywkach ligowych. Między nimi rozegrano w piątek mecze półfinałowe i tak Benfica pokonała 1:0 Estoril, a Sporting 2:1 Belenenses.

Na razie portugalskie media nie podają przypuszczalnych składów obu ekip. Mecz będzie transmitowany przez kanał Benfica TV wiec zapewne w Internecie pojawią się streamy. Zapraszamy wiec tutaj.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz