sobota, 26 lipca 2014

Benfica vs. Ajax - sob. 20:45

Benfica Lizbona zmierzy się dzisiaj wieczorem na Estadio da Luz z Ajaxem Amsterdam w towarzyskim spotkaniu rozgrywanym w ramach 7. edycji Eusébio Cup. Orły do tej pory wygrały trzy z sześciu edycji pucharu poświęconego Eusebio.

Siódma edycja Eusebio Cup ma wymiar szczególny, gdyż legendarny napastnik odszedł od nas 5 styczniu br. Dla Ajaxu dzisiejszy mecz będzie zapewne próbą generalną przed startem Eredivisie, która choć rusza dopiero 8 sierpnia, to klub z Amsterdamu czeka wpierw mecz o Superpuchar Holandii 3 sierpnia z Zwolle. Benfica natomiast podejdzie do tego meczu bardzo poważnie i trener Jorge Jesus zapewne wystawi najsilniejszy skład na dzień dzisiejszy i nie będzie dokonywał tak wielu zmian jak w ostatnich sparingach.

Ajax Amsterdam to bardzo znana marka w europejskich futbolu, choć w ostatnich latach jej prestiż mocno ucierpiał. Kiedyś Holendrzy rządzili w Europie, o czym świadczą ich zdobycze: 4 razy wygrali Puchar Europy (dzisiejsza Liga Mistrzów), 1 raz Puchar UEFA (dzisiejsza Liga Europy) i 1 raz Puchar Zdobywców Pucharów (zlikwidowany). Ponadto 2 razy triumfowali w Pucharze Interkontynentalnym i 3 razy w Superpucharze Europy. Ostatni jednak triumf międzynarodowy miał miejsce w 1995 roku, czyli już bardzo dawno temu.

Jeżeli chodzi o ostatni pojedynek Benfiki z Ajaxem to miał on miejsce w 2009 roku i również miał charakter towarzyski. 26 lipca w ramach LG Cup Benfika wygrała w Amsterdamie 3:2.


Wyniki wszystkich dotychczasowych potyczek w ramach Eusébio Cup 2014 możecie znaleźć pod tym linkiem.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz