wtorek, 20 maja 2014

Transfery i spekulacje

Zbliża się koniec sezonu i już tradycyjnie media huczą od plotek transferowych. Dotyczy to również zawodników Benfici i w jakiś sposób łączonych z Orłami. Poniżej kilka informacji z ostatnich dni.

Napastnik Nelson Oliveira nie pozostanie w Rennes. Portugalczyk spędził we francuskim klubie ostatni sezon będąc wypożyczonym z Benfici Lizbona. Choć okazał się najlepszym strzelcem drużyny z 8 bramkami na koncie, to Francuzi już zapowiedzieli, że nie skorzystają z przysługującemu im prawa pierwokupu. Wpływ na to miała jego słabsza forma na wiosnę. Orły najprawdopodobniej w najbliższym oknie transferowym opuści Rodrigo i Oscar Cardozo wiec 23-letni reprezentant Portugalii być może w końcu dostanie prawdziwą szansę w Benfice. 


Paragwajski napastnik Derlis González został sprzedany do FC Basel, z którym to klubem związał się 5-letnią umową. Ostatni sezon spędził on na wypożyczeniu w Olimpii Asuncion i swoimi występami zwrócił uwagę etatowego mistrza Szwajcarii. Strony nie ujawniły kwoty transferu, ale media podają, że oscylowała ona ok. 600 tys. euro. 20-letni dzisiaj Paragwajczyk trafił do Benfici w 2012 roku z Rubio Ñu. Niestety nie potrafił się przebić nawet do podstawowego składu Benfici B. Od lutego 2013 był wypożyczany do klubów ze swojej ojczyzny, Guarani i Olimpii.

Hiszpański dziennik Superdeporte donosi, że Ezequiel Garay zasili szeregi Valencii CF. Twierdzi również, że klub ten na pewno wzmocni również Rodrigo, którego kartę dysponuje od stycznie br. fundusz Meriton Capital Limited. Hiszpański klub niedawno został kupiony przez biznesmena Petera Lima, który w umowie zagwarantował, że w najbliższym oknie transferowym wyda na transfery 60 mln euro. W przypadku Garaya Valencia musi porozumieć się wpierw z Benficą. Ponadto połowa kwoty trafi do Realu Madryt, czyli poprzedniego klubu Argentyńczyka.

abola.pt

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz