czwartek, 15 maja 2014

Transfery i spekulacje

Zbliża się koniec sezonu i już tradycyjnie media huczą od plotek transferowych. Kilku zawodników Benfici Lizbona znalazło się w orbicie zainteresowań bogatych klubów europejskich. Kilku ciekawych zawodników jest obserwowanych przez Orłow, a Alan Kardec oficjalnie odszedł do FC São Paulo.

Brazylijski napastnik Alan Kardec oficjalnie został sprzedany do FC São Paulo, z którym to klubem podpisał 5-letni kontrakt. Strony nie podały oficjalnie kwoty transferowej, ale brazylijskie media twierdzą, że Benfica otrzyma za 25-letniego zawodnika 4,5 mln euro.

Kardec stał się zawodnikiem Benfici Lizbona w grudniu 2009 roku. Wówczas Orły zapłaciły za niego 2,5 mln euro drużynie Vasco da Gama. W sezonie 2011/2012 grał na wypożyczeniu w Santosie FC i choć klub ten chciał go wykupić definitywnie, to władze Benfici się na to nie zgodziły. W sezonie 2012/2013 grał sporadycznie w drużynie B, gdyż w pierwszej drużynie przegrywał rywalizację z Cardozo, Limą i Rodrigo. W czerwcu 2013 roku ponownie został wypożyczony, tym razem do Palmeiras.

Włoskie media twierdzą, że bramkarz Artur znalazł się w orbicie zainteresowań Napoli, które po sezonie opuści Pepe Reina (powrót z wypożyczenia do Liverpoolu). 

Nicolas Gaitan wg. portalu fichajes.net znalazł się na liście potencjalnych wzmocnień FC Barcelony. Argentyńczyka wciąż wiąże umowa z Benficą do czerwca 2016 roku. W umowie ma klauzulę odejścia w wysokości 45 mln euro.

Sprowadzeniem Enzo Pereza zainteresowany jest Juventus Turyn. Informację taką podaje Tuttospor. Ponoć Stara Dama jest gotowa zaoferować za Argentyńczyka 20 mln euro.Pomocnik ma umowę z Benficą do czerwca 2016 roku i klauzulę odejścia w wysokości 30 mln euro.

Kilka dni temu pisałem, że francuskie media łączą Jorge Jesusa z AS Monaco. Klub ten jest również zainteresowany Ezequielem Garayem. Argentyński środkowy obrońca jest wręcz rozchwytywany, bo chcą go również Manchester United, Arsenal, Tottenham, Juventus, Napoli, Valencia i Zenit. Garay ma umowę ważną do czerwca 2015 roku i klauzulę odejścia w wysokości 20 mln euro.

Na koniec informacja o zawodniku, który może trafić na Estadio da Luz. Jest nim reprezentant Japonii, Mike Havenaar. Jest on 26-letnim napastnikiem (194 cm wzrostu) grającym w holenderskim Vitesse Arnhem. W obecnym sezonie ligowym strzelił 10 bramek. Interesuje się nim również Napoli i VfB Stuttgart. Jak widać po nazwisku płynie w nim holenderska krew po ojcu.

abola.pt

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz