czwartek, 15 maja 2014

Porażka po karnych. Europejskie fatum trwa.


Benfica przegrała w Turynie po karnych 2:4 z Sevillą w finale Ligi Europy. Niestety fatum finałów europejskich pucharów i "hiszpańska" niemoc ciągle trwa. Dla Orłów był to ósmy kolejny przegrany finał europejskich pucharów. Ciągle również od 32 lat i 15 spotkań Benfica nie w nich pokonać pokonać hiszpańskiej drużyny.

Sevilla triumfując w Turynie wywalczyła po raz trzeci Ligę Europy/Puchar UEFA. Wcześniej miało to miejsce w sezonach 2005/2006 (pokonali 4:0 Middlesbrough) i 2006/2007 (2:2 i karne 3:1 z Espanyolem). Bohaterem spotkania i "katem" Benfici okazał się portugalski bramkarz Hiszpanów Beto, który znakomicie bronił podczas meczu, a w serii jedenastek wybronił strzały Oscara Cardozo i Rodrigo. Orłom pozostaje teraz walka o triumf w finale Pucharze Portugalii. W obecnym sezonie zdobyli już mistrzostwo Portugalii i Puchar Ligii.

Pewien udział w porażce Benfici miał również Niemiecki sędzia. Pan Felix Brych w końcówce pierwszej połowy nie dostrzegł faulu w polu karnym na Nico Gaitanie. Powinien wówczas podyktować jedenastkę i pokazać rywalowi czerwony kartonik (Argentyńczyk wychodził sam na sam z Beto). Niestety tego nie uczynił, a jego błąd obnażyły telewizyjne powtórki.

O samym przebiegu spotkania możecie przekonać się oglądając poniższy skrót wideo.

Sevilla FC vs. Benfica Lizbona - 0:0 karne 4:2
0:1 - Lima
1:1 - Carlos Bacca
X - Oscar Cardozo (broni Beto)
2:1 - Stephane M'Bia
X- Rodrigo (broni Beto)
3:1 - Coke
3:2 - Luisao
4:2 - Kevin Gameiro

Statystyki:
Posiadanie piłki: 51% - 49%
Strzały (celne): 11(7) - 21(15)
Rzuty wolne: 26 - 26
Rzuty rożne: 4 - 7
Interwencje bramkarzy: 15 - 7

Sevilla FC:
Beto - Coke, Nicolas Pareja, Federico Fazio, Alberto Moreno, Stephane M'Bia, Daniel Carrico, Jose Antonio Reyes (78' Marko Marin, 104' Kevin Gameiro), Ivan Rakitić, Vitolo (110' Diogo Figueiras), Carlos Bacca.

Benfica Lizbona:
Jan Oblak - Maxi Pereira, Luisao, Ezequiel Garay, Guilherme Siqueira (99' Oscar Cardozo) - Ruben Amorim, Andre Gomes - Nicolas Gaitan (119' Ivan Cavaleiro), Miralem Sulejmani (25' Andre Almeida) - Lima, Rodrigo.

Żółte kartki: Federico Fazio, Alberto Moreno, Coke (Sevilla) oraz Guilherme Siqueira, Andre Almeida (Benfica).

Sędzia: Felix Brych (Niemcy).

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz