niedziela, 11 maja 2014

Porażka na zakończenie ligi

Benfica Lizbona przegrała na wyjeździe 1:2 z FC Porto, w spotkaniu ostatniej, 30. kolejki Liga ZONE Sagres. Tym samym poniosła swoją drugą porażkę w całym sezonie 2013/2014. Orły zagrały jednak w mocno rezerwowym składzie, oszczędzając się na środowy finał Ligi Europy.

Mecz ten nie miał już żadnego znaczenia dla układu tabeli. Gospodarze, którzy zaliczyli jeden z najgorszych sezonów w ostatnich kilkunastu latach potraktowali go bardzo prestiżowo, gdyż wcześniej ulegli Orłom 0:2 w lidze i zostali przez nich wyeliminowaniu z Pucharu Portugalii i Pucharu Ligii. Wystawili wiec najsilniejszy skład w odróżnieniu od Jorge Jesusa, który wystawił rezerwowych i tych zawodników, którzy z powodu kartek nie będą mogli zagrać w turyńskim finale z Sevillą.

O przebiegu spotkania możecie się przekonać oglądając poniższy skrót wideo.


FC Porto vs. Benfica Lizbona - 2:1 (2:1)
1:0 Ricardo Pereira (3')
1:1 Enzo Pérez (26' karny)
2:1 Jackson Martínez (37' karny)

Statystyki:
Posiadanie piłki: 55% - 45%
Strzały (celne): 12(5) - 5(1)
Rzuty wolne: 22 - 18
Rzuty rożne: 4 - 0
Interwencje bramkarzy: 0 - 3

FC Porto:
Fabiano - Danilo,Maicon, D. Reyes, Alex Sandro - Defour (69' Josué), M. Agu, H. Herrera (60' Quintero) - Ricardo Pereira, Jackson Martínez, Ricardo Quaresma (78' Kelvin).

Benfica Lizbona:
Paulo Lopes - João Cancelo (62' V. Nilsson-Lindelöf), Steven Vitória, Jardel, André Almeida - André Gomes, Enzo Pérez - Salvio, Djuricic (81' Bernardo Silva), Ivan Cavaleiro (59' Markovic) - Rogelio Funes Mori.

Żółte kartki: Danilo, Alex Sandro (FC Porto) - André Almeida, Jardel, Rogelio Funes Mori (Benfica).

Sędzia: Rui Costa.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz