piątek, 11 kwietnia 2014

O finał z Juventusem


Dzisiaj w szwajcarskim Nyonie odbyło się losowanie par 1/2 finału Ligi Europy. Benfica Lizbona o finał powalczy z faworyzowanym Juventusem Turym. Pierwszy mecz zostanie rozegrany 24 kwietnia w Lizbonie, a rewanż tydzień później 1 maja w Turynie.

W drugim półfinale dojdzie do hiszpańskiego pojedynku pomiędzy FC Sevillą  i Valencią CF. Gospodarzem pierwszego meczu będzie ekipa z Andaluzji. Finał zostanie rozegrany 14 maja w Turynie. Dlatego też drużyna Starej Damy uważana jest za faworyta dwumeczu z Benficą, gdyż zapewne włoski klub zrobi wszystko by awansować do finału, który zostanie rozegrany na jego stadionie.

Juventus tegoroczne rozgrywki pucharowe rozpoczynał podobnie jak i Benfica w fazie grupowej Ligi Mistrzów. Podobnie jak Orły uplasował się tylko na trzeciej pozycji dającej prawo gry w Lidze Europy. Walkę o fazę grupową Ligi Mistrzów przegrał z Realem Madryt i Galatasaray Stambuł. 

W Lidze Europy włoska drużyna wyeliminowała kolejno Tranzonspor (2:0 d i 2:0 w), Fiorentinę (1:1 d i 1:0 w) oraz Olympique Lyon (1:0 W I 2:1 D).

Sukcesy Juventusu Turyn:
Mistrzostwo Włoch - 29
Puchar Włoch - 9
Superpuchar Włoch - 6
Puchar Europy/Liga Mistrzów - 2
Puchar Zdobywców Pucharów
- 1
Puchar UEFA - 3
Superpuchar Europy - 2
Puchar Interkontynentalny - 2

własne

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz