piątek, 4 kwietnia 2014

Duży krok ku półfinałowi

Benfica Lizbona pokonała 1:0 na wyjeździe AZ Alkmaar, w pierwszym spotkaniu 1/4 finału Ligi Europy. Orły tym samym uczyniły duży krok by awansować do półfinału tych rozgrywek. Zwycięską bramkę w 48 minucie strzelił Salvio.

Choć ligę Benfica ma już praktycznie wygraną to Jorge Jesus wciąż stosuje rotację w składzie i w meczu pucharowym oszczędza kilku podstawowych zawodników. Tym razem w wyjściowej jedenastce zabrakło Oblaka, Fejsy, Markovica i Limy. Mimo to Orły w pełni zasłużenie wywieźli zwycięstwo z Alkmaar i u siebie powinni już tylko przypieczętować awans do półfinału.

W pierwszej połowie gospodarze sprawili Benfice sporo problemów, a bohaterem pierwszych 30 minut był Artur, który wybronił w dwóch bardzo groźnych sytuacjach. Najpierw wygrał pojedynek sam na sam z Jóhannssonem, a po chwili wybronił potężny strzał Berghuisa. Pod koniec pierwszej połowy kontrolę przejęła już drużyna Jorge Jesusa i nie oddała jej już do końca spotkania. Zwłaszcza w drugiej połowie przewaga i wyższość ekipy z Lizbony była bardzo widoczna, ale potrafiła udokumentować ją tylko jedną bramką.

AZ Alkmaar - Benfica Lizbona 0:1 (0:0)
0:1 Salvio (48')