niedziela, 30 marca 2014

Braga vs. Benfica - nd. 18:00


Benfica Lizbona zmierzy się dzisiaj na wyjeździe ze Sportingiem Braga w spotkaniu 25. kolejki Liga ZONE Sagres. Orły w razie zwycięstwa zrobią kolejny krok do mistrzostwa, a powinni wygrać, bo Sporting Lizbona ciągle nie rezygnuje z mistrzostwa. Wczoraj pokonał u siebie 1:0 Vitória Guimarães.

Braga w ostatnich latach prezentowała się znakomicie w rozgrywkach ligowych i to ona wypełniła lukę po pogrążonym w kryzysie Sportingu Lizbona. Grała nawet z powodzeniem w Lidze Mistrzów. W tym sezonie prezentuje się poniżej oczekiwań i po 24 kolejkach zajmuje dopiero 6. miejsce z 32 punktami na koncie. Drużyna prowadzona przez Jorge Paixão może już tylko walczyć o miejsce dające prawo gry w eliminacjach Ligi Europy. 

Benfica w lidze prezentuje się znakomicie. Ostatnie siedem spotkań ligowych zakończyło się jej zwycięstwami. Przewaga nad drugim Sportingiem Lizbona i trzecim FC Porto jest na tyle spora, że ekipa Jorge Jesusa powinna w cuglach wygrać ligę. Dzisiaj również powinna odnieść pewne zwycięstwo, bo choć Braga to wciąż solidna firma w Portugalii to do dzisiejszego meczu przystąpi w mocno "eksperymentalnym" składzie. Jorge Paixão z różnych powodów nie będzie mógł skorzystać aż z 9 zawodników podstawowego składu i kadrę na mecz musiał uzupełnić zawodnikami z drużyny młodzieżowej. Trudno w tej sytuacji oczekiwać, by Braga postawiła się Benfice, która zagra w najsilniejszym składzie. Trener Jorge Jesus nauczony doświadczeniami z poprzedniego sezonu traktuje rozgrywki ligowe priorytetowo i oszczędzał kilku zawodników nawet w środowym spotkaniu Puchary Portugalii z FC Porto.

Statystyki:
Obie drużyny mierzyły się ze sobą w 57 spotkaniach ligowych. Bilans wynosi 30 zwycięstw Benfici, 17 remisów i 10 zwycięstw Sportingu Braga. Gospodarze ostatni raz pokonali w spotkaniu ligowym Orły w październiku 2009 roku. Wówczas wygrali 2:0. W międzyczasie odnieśli dwa zwycięstwa w rozgrywkach Pucharu Portugalii (2:1) i Pucharu Ligii (1:0) w 2011 roku.

Nieobecni:
Sporting Braga: Joãozinho, Kadu, Baiano, Sasso, Custódio, Rafa, Alan, Nuno André Coelho, Éder.
Benfica Lizbona: wszyscy do dyspozycji trenera.

Niestety żaden polski kanał telewizyjny nie będzie transmitował tego meczu, jak również żaden kanał niekodowany na satelicie. W tej sytuacji zapraszamy na transmisję internetową tutaj.

Prawdopodobne składy wyjściowe:

 BRAGA


 BENFICA


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz