sobota, 1 lutego 2014

Podsumowanie końcówki okresu transferowego

W ostatnim dniu transferowym doszło do kolejnych transferów zawodników Benfici Lizbona. Sprzedano napastnika Rodrigo i wypożyczono Jorge Rojasa. Natomiast odrzucono konkretną ofertę za Filipa Djuricicia.

Główną informacją jest sprzedaż Rodrigo reprezentanta hiszpańskiej młodzieżówki urodzonego w Brazylii. Został on podobnie jak i kilka dni wcześniej pomocnik André Gomes, sprzedany konsorcjum Meriton Capital Limited reprezentowanemu przez znanego menadżera piłkarskiego Jorge Mendesa. Za Rodrigo Orły otrzymają 30 mln euro, a za Andre Gomesa 15 mln euro. W sumie do kasy Benfici wpłynie już teraz 45 mln euro, ale kwota ta może się jeszcze zwiększyć. W przypadku Rodrigo Orły otrzymają dopłatę za konkretne osiągnięcia sportowe zawodnika, a w przypadku Andre Gomesa klub z Estadio da Luz zagwarantował sobie 25% zysku od kolejnego transferu pomocnika. Co najważniejsze obaj zawodnicy prawdopodobnie do końca obecnego sezonu pozostaną w ekipie Jorge Jesusa.

***

Reprezentant Paragwaju U-21, Jorge Rojas, został do końca sezonu wypożyczony do Belenenses Lizbona. W obecnym sezonie występował on w drużynie Benfici B i w 17 spotkaniach (7 w podstawowym składzie i 10 jako zmienik) i strzelił 2 bramki.

***

Benfica Lizbona odrzuciła ofertę Newcastle United za Filipa Djuricicia. Anglicy oferowali za transfer definitywny 12 mln euro.

***

Piotr Parzyszek ostatecznie nie będzie zawodnikiem Benfici Lizbona, choć w grudniu media rozpisywały się, że napastnik z holenderskiego De Graafschapjest już jedną nogą w Lizbonie. Ostatecznie reprezentant polskiej młodzieżówki związał się a angielskim Charlton Athletic.

***

Niestety w zakończonym oknie transferowym Benfica nie dokonała żadnego znaczącego transferu poza podpisaniem i przedłużeniem umów z kilkoma młodzieżowcami. Brak awansu do fazy pucharowej Ligi Mistrzów spowodował konieczność podreperowania budżetu sprzedażą kilku zawodników. Nejpierw sprzedano Nemanję Maticia za 25 mln euro do Chelsea Londyn, a następnie Rodrigo i Andre Gomesa za 45 mln euro. W sumie Orły wzbogaciły konto bankowe o 70 mln euro.

abola.pt

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz