niedziela, 16 lutego 2014

Paços de Ferreira vs. Benfica - nd. 18:00


Benfica Lizbona zmierzy się dzisiaj na wyjeździe z Paços de Ferreira w spotkaniu 19. kolejki Liga ZONE Sagres. Mecz rozpocznie się o godzinie 18:00 czasu polskiego i będzie go transmitował kanał RTP Internacional, dostępny w wersji niekodowanej na obu polskich platformach satelitarnych (nc+ k.398, cp k.194).

Teoretycznie Orły nie powinny mieć problemu z pokonaniem przedostatniej drużyny w tabeli. Drużyna Jorge Jesusa jest opromieniona derbowym zwycięstwem nad Sportingiem, a kilka tygodni wcześniej nad FC Porto. Jej przewaga przed obecną kolejką wynosiła odpowiednio 4 pkt. nad Porto i 5 pkt. nad Sportingiem. Jak na warunki portugalskie jest to spota zaliczka. Trzeba jednak uważać, bo gospodarze walczą o wygrzebanie się ze strefy spadkowej i to przecież 3 drużyna z poprzedniego sezonu. Potencjał wiec w niej jest spory i ostatnio u siebie zaczyna prezentować się bardzo dobrze. Na swoim obiekcie pokonali w lidze 3:1 Olhanense, a w Pucharze Ligi 2:0 Vitorię Setubal i 2:1 Covilhę.

Nieobecni: 
Paços de Ferreira: André Leão i Buval (kontuzje)
Benfica: Salvio, André Almeida (kontuzje), Enzo Perez (pauzuje za przewinienie)

Statystyki:
Obi drużyny zmierzyły się ze sobą w 15 spotkaniach ligowych. Benfica zwyciężyła w 12 spotkaniach, Paços de Ferreira w 2, a 1 kończyło się podziałem punktów. Gospodarze ostatni raz wygrali w maju 2006 roku. Wówczas zanotowano wynik 3:1.

Prawdopodobne składy wyjściowe:Brak komentarzy:

Prześlij komentarz