czwartek, 27 lutego 2014

Benfica Lizbona vs. PAOK Saloniki

Benfica Lizbona podejmie dzisiaj o godzinie 21:05 na Estadio da Luz drużynę PAOK-u Saloniki, w rewanżowym spotkaniu 1/16 finału Ligi Europy. Mecz jako arbiter główny poprowadzi polski sędzia Szymon Marciniak.

Pierwsze spotkanie w ubiegłym tygodniu w Salonikach zakończyło się zwycięstwem Benfici 1:0 po trafieniu Limy w 59 minucie. W tej sytuacji Orły są zdecydowanym faworytem dzisiejszego spotkania i teoretycznie nie powinni mieć problemu z awansem do kolejnej rundy, gdzie przyjdzie im się zmierzyć ze zwycięzcą dwumeczu Tottenham - Dnipro. Pierwszy mecz Ukraińcy wygrali u siebie 1:0.

Trener gospodarzy Jorge Jesus ostrzega przed lekceważeniem rywala i spodziewa się trudnego meczu. Natomiast opiekun gości, Huub Stevens zapowiada podjęcie ryzyka przez jego zespół i próbę sprawienia niespodzianki.

Do wyjściowego składu gospodarzy wracają ostatnio kontuzjowani Argentyńczycy, Ezequiel Garay i Nicolas Gaitan. W kadrze meczowej jest również paragwajski napastnik Oscar Cardozo, który również od jakiegoś już czasu ma problemy zdrowotne. On jednak zasiądzie raczej na ławce rezerwowych.

Spotkanie poprzedzi minuta ciszy ku czci zmarłego we wtorek w wieku 78 lat Mário Coluny, byłego zawodnika i kapitana Benfici.

Pełne statystyczne zestawienie pojedynków portugalskich drużyn z PAOK-em i Benfici z greckimi znajdziecie tutaj.

Niestety żaden polski kanał telewizyjny nie będzie transmitował tego meczu, jak również żaden kanał niekodowany na satelicie. W tej sytuacji zapraszamy na transmisję internetową tutaj.