niedziela, 1 grudnia 2013

Rio Ave vs. Benfica Lizbona

Benfica Lizbona zmierzy się dzisiaj na wyjeździe z Academicą Coimbra w spotkaniu 11. kolejki Liga ZONE Sagres. Mecz rozpocznie się o godzinie 18:45 czasu polskiego i będzie go transmitował kanał RTP Internacional, dostępny w wersji niekodowanej na obu polskich platformach satelitarnych (nc+ k.398, cp k.194).

Wczorajsza sensacyjna porażka FC Porto 0:1 na wyjeździe z Académica Coimbra spowodowała, że Orły mają okazję wyprzedzić w tabeli najgroźniejszego rywala w kontekście walki o tytuł mistrzowski. Co prawda szanse na objęcie pozycji lidera nie są wielkie, bo mający tyle samo punktów i lepszy bilans bramkowy Sporting Lizbona gra dzisiaj u siebie z Paços de Ferreira i trudno przypuszczać by zgubił punkty, ale w perspektywie całego sezony to raczej Smoki są głównym rywalem.

Może to dziwnie zabrzmi, ale fakt, że mecz z Rio Ave będzie rozgrywany na wyjeździe jest swego rodzaju atutem. Gospodarze zdecydowanie lepiej prezentują się w meczach wyjazdowych, w których wywalczyli 10 pkt. z ogółem zdobytych 13. U siebie Rio Ave wygrało 1 spotkanie i to na samym początku sezonu z Setubal, a następnie zanotowało serię 4 porażek. Z drugiej strony może to świadczyć o tym, że Rio Grande preferują grę z kontrataku, a dzisiaj zapewne na trybunach zapewne większość będą stanowili fani Orłów i to Benfica będzie stroną atakującą. Trzeba wiec z szacunkiem i ostrożnością podejść do rywala.

Co do Benfici to w lidze ostatnio radzi sobie znakomicie. Cztery ostatnie spotkania ligowe wygrała i zniwelowała sporą stratę do FC Porto, a dzisiaj może Smoków nawet wyprzedzić. Nieco gorzej wiedzie się jej w Lidze Mistrzów, ale ostatnie zwycięstwo 3:2 nad Anderlechtem w Brukseli pozwoliło zachować cień szansy na wyjście z grupy i zapewniło w najgorszej sytuacji awans do fazy pucharowej Ligii Europy.

Nieobecni: 
Rio Ave: Filipe Augusto, Nivaldo i Ronny (kontuzje), Nuno Lopes, Luís Gustavo i Sandro Lima (decyzją trenera nie znaleźli się w kadrze meczowej)
Benfica: Salvio, Siqueira, Rúben Amorim, Cardozo, Sílvio (kontuzje) 

Statystyki:
Historia wzajemnych pojedynków na stadionie Vila do Conde jest naturalnie korzystna dla Benfici. W 19 spotkaniach Orły odniosły 11 zwycięstw, Rio Ave 3, a 5 spotkań kończyło się podziałem punktów. Gospodarze ostatni raz odnieśli zwycięstwo 1:0 w kwietniu 2005 roku.


Prawdopodobne składy wyjściowe:

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz