niedziela, 15 grudnia 2013

Olhanense vs Benfica - nd. 19:15


 Benfica Lizbona zmierzy się dzisiaj na wyjeździe z SC Olhanense w spotkaniu 13. kolejki Liga ZONE Sagres. Mecz rozpocznie się o godzinie 19:15 czasu polskiego i będzie go transmitował kanał RTP Internacional, dostępny w wersji niekodowanej na obu polskich platformach satelitarnych (nc+ k.398, cp k.194).

Niestety po ostatnim sensacyjnym remisie u siebie 2;2 z Arocucą Orły straciły pozycję współlidera ze Sportingiem. Po wczorajszym zwycięstwie Lwów 3:0 nad Belenenses mają już one 5 punktów przewagi. Benfica nie ma wiec wyjścia i musi dzisiaj zgarnąć komplet punktów. Teoretycznie pokonanie gospodarzy nie powinno być problemem, bo zajmują oni dopiero 14. miejsce w lidze i mają tyle samo punktów co będąca na spadkowym miejscu Arouca i jeden więcej niż ostatnie Pacos de Fereira. Pamiętamy jednak jak zakończyło się spotkanie właśnie z Arocucą u siebie i dlatego trzeba do meczu podejść bardzo poważnie.

Nieobecni: 
Olhanense: Seric (pauzuje za kartki); Rui Duarte, Vojtus, Jander (kontuzje)
Benfica: Siqueira, Cardozo i Salvio (kontuzje); Enzo Perez (pauzuje za przewinienie)

Statystyki:
Obi drużyny zmierzyły się ze sobą w 50 spotkaniach rangi mistrzowskiej (liga, puchar, puchar ligi). Benfica zwyciężyła w 38 spotkaniach, Olhanense w 4, a 8 kończyło się podziałem punktów. Jeżeli weźmiemy pod uwagę wyłącznie mecze, które Olhanense grało w roli gospodarza, to bilans wygląda następująco: 14 zwycięstw Benfici, 4 wygrane gospodarzy i 5 remisów. W poprzednim sezonie Benfica mierzyła się z dzisiejszym rywalem trzykrotnie. W lidze wygrała dwukrotnie po 2:0, a w Pucharze Ligii na wyjeździe 2:1.

Prawdopodobne składy wyjściowe:

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz