niedziela, 10 listopada 2013

Zwycięski dreszczowiec na Estadio da Luz

Benfica Lizbona awansowała do 1/8 finału Taça de Portugal, pokonując u siebie po dogrywce 4:3 Sporting Lizbona. W regulaminowym czasie gry padł remis 3:3, a autorem zwycięskiej bramki w dogrywce był Luisão. Natomiast pierwsze trzy bramki w meczu dla Orłów zostały strzelone przez Oscara Cardozo.

Obie drużyny uraczyły kibiców zgromadzonych na Estadio da Luz kapitalnym widowiskiem. Gdy w ostatnich minutach pierwszej połowy dwa trafienia Cardozo wyprowadziły Benficę na prowadzenie 3:1, to wydawało się, że Lwy nie będą w stanie już nic zdziałać w tym spotkaniu. Okazało się inaczej, bo zdeterminowani goście w już doliczonym czasie gry doprowadzili do wyrównania za sprawą Slimaniego. Na całe szczęście nie podłamało to zawodników Jorge Jesusa, którzy w dogrywce przechylili jednak szalę zwycięstwa i awansu na swoją korzyść.

Benfica Lizbona vs. Sporting Lizbona - d. 4:3 (3:1)1:0 Oscar Cardozo (12')
1:1 Diego Capel (38')
2:1 Oscar Cardozo (42')
3:1 Oscar Cardozo (45')
3:2 Mauricio (63')
3:3 Islam Slimani (90+2')
4:3 Luisão (98')