sobota, 23 listopada 2013

Benfica vs. Sporting Braga - sob. 19:15


Benfica Lizbona podejmie dzisiaj na Estadio da Luz drużynę Sportingu Braga, w spotkaniu 10. kolejki Liga ZONE Sagres. Będzie to pierwsze spotkanie ligowe po przeszło trzytygodniowej przerwie na mecze reprezentacyjne i spotkania Pucharu Portugalii.

W ostatnich latach pojedynki z Bragą były zazwyczaj meczami na szczycie. Sporting regularnie bił się o trzecią pozycję dającą prawo gry w el. LM. Obecny sezon również rozpoczął bardzo dobrze, ale obecnie jest w wielkim kryzysie. Cztery ostatnie mecze ligowe zakończyły się jego porażkami i po 9 kolejkach z 12 punktami na koncie zajmuje zaledwie  9. miejsce w tabeli ze stratą 11 punktów do liderującego FC Porto i 10 do imiennika z Lizbony i Benfici. W tej sytuacji zdecydowanym faworytem dzisiejszego meczu są gospodarze.

Orły również w obecnym sezonie nie imponują formą. W fazie grupowej LM przegrali ostatnie spotkanie wyjazdowe z Olympiacosem Pireus i ich szanse na wyjście z grupy są już tylko iluzoryczne. Pozostaje im walka o utrzymanie trzeciego miejsca dającego prawo gry w fazie pucharowej Ligi Europy. Nieco lepiej jest ostatnio w lidze, bo po stratach w pierwszych kolejkach zawodnicy Jorge Jesusa odrobili straty do Sportingu Lizbona i FC Porto. Ponadto w ostatnim spotkaniu pokonali 4:3 tych pierwszych po dramatycznym meczu i dogrywce w Taça de Portugal, ale swoją grą obronną nie zaimponowali.

Nieobecni:
Benfica: Ruben Amorim, Sálvio, Siqueira (kontuzje).
Braga: Paulo Vinicius. (kontuzja).

Statystyki:
Benfica potykała się u siebie z Braga w 57 spotkaniach ligowych, z czego gospodarze wygrali 44 mecze, w 12 spotkaniach padł remis, a jedynie raz udało się Sportingowi odnieść zwycięstwo. Miało to miejsce w 1954 roku, gdy goście wygrali na Estadio da Luz 1:0. Ostatni mecz w poprzednim sezonie zakończył się remisem 2:2. Najwyższe zwycięstwo Benfica osiągnęła w 1965 roku, wówczas rozbiła rywala 9:0. Braga ostatni raz passę przegranych 4 kolejnych spotkań ligowych zanotowała w sezonie 1999/2000. Wówczas przerwała ją odnosząc zwycięstwo 3:2 właśnie nad Benficą, ale mecz rozgrywała w roli gospodarza.


Prawdopodobne składy:


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz