poniedziałek, 7 października 2013

Zwycięstwo po cieżkim boju

Benfica Lizbona pokonała na wyjeździe 2:1 G.D. Estoril-Praia w spotkaniu 7. kolejki Liga ZONE Sagres. Mecz miał bardzo wyrównany i zacięty przebieg, a obie drużyny kończyły go w dziesiątkę. Dzięki zwycięstwu Orły awansowały na 3. pozycję w tabeli i tracą do liderującego FC Porto 5 punktów, a do drugiego Sportingu 3 punkty.

Trener Jorge Jesus dokonał trzech zmian w wyjściowym składzie w porównaniu do środowego spotkania Ligii Mistrzów z Paris SG. W środku pomocy zagrali od początku Matic z Enzo Perezem, a na prawej pomocy Lazar Markovic. Orły szybko objęlły prowadzenie, bo już w 10 minucie Lima trafił po podaniu Nicolasa Gaitana. Od tego momentu Benfica zaczęła pilnować wyniku, a ambitni gospodarze ambitnie dążyli do strzelenia wyrównującej bramki.

Początek drugiej połowy miała identyczny przebieg i toczył się pod dyktando Estoril, które jednak nie potrafiło udokumentować swojej przewagi bramką. W 56 minucie pomocnik gospodarzy Filipe Goncalves otrzymał drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę, co mocno ułatwiło zadania zawodnikom Jorge Jesusa. W końcu zaatakowali i w 71 minucie Óscar Cardozo strzelił drugą bramkę. Wydawało się, że jest już po meczu, ale miejscowi strzelili po dwóch minutach kontaktową bramkę po rzucie rożnym za sprawą dopiero co wprowadzonego Javiera Balboa. W końcówce zrobiło się nerwowo, bo za drugi żółty kartonik z boiska wyleciał Maxi Pereira i siły na murawie się wyrównały. Na szczęście wynik nie uległ już zmianie.

Obszerny skrót spotkania: -- oglądaj

G.D. Estoril-Praia vs. Benfica Lizbona - 1:2 (0:1)
0:1 Lima (10')
0:2 Óscar Cardozo (71')
1:2 Javier Balboa (73')