wtorek, 3 września 2013

Guilherme Siqueira w Benfice

W ostatnim dniu okna transferowego Orły wypożyczyły z hiszpańskiej Granady obrońcę Guilherme Siqueira, którym interesował się również Real Madryt i FC Liverpool. Brazylijczyk będzie grał na Estadio da Luz do końca obecnego sezonu 2013/2014.


27-letni lewy obrońca w ostatnich dwóch sezonach rozegrał w primera Division w barwach Granady 70 spotkań i strzelił 17 bramek. Real Madryt bardzo poważnie rozważał jego pozyskanie, ale z racji tego, że Manchester United ostatecznie nie wypożyczył z Królewskich Fábio Coentrão do transferu nie doszło. Również Liverpool w sierpniu złożył za niego ofertę, ale została ona przez hiszpański klub odrzucona. 

Guilherme Siqueira ma ważny kontrakt z Granadą do 2018 roku, a w nim klauzulę odejścia w kwocie 25 mln euro. Do Europy trafił w 2006 roku i związał się z Udinese Calcio. Do Granady przybył w 2010 roku na roczne wypożyczenie, ale po roku gdy jego umowa z włoskim klubem wygasła, związał się czteroletnim kontraktem z Granadą, który następnie został przedłużony do 2018 roku.

wikipedia - record - dn

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz