poniedziałek, 23 września 2013

Cenne zwycięstwo w Guimarães

Benfica Lizbona pokonała na wyjeździe 1:0 Vitória de Guimarães, w spotkaniu 6. kolejki Liga ZONE Sagres. Strzelcem zwycięskiej bramki w 72 minucie był Oscar Cardozo. Gospodarze od 61 minuty grali w osłabieniu po drugiej żółtej i w konsekwencji czerwonej kartce dla Davida Addy.

Spotkanie od początku toczyło się w mocno napiętej atmosferze. Liczne i częste faule arbiter główny "nagradzał" żółtymi kartkami. W konsekwencji wpłynęło to na wynik końcowy spotkania, bo gospodarze od 61 minuty musieli grac w osłabieniu. Dziesięć minut później Oscar Cardozo strzelił zwycięską bramkę i zawodnicy Jorge Jesusa nie dali już sobie wydrzeć kompletu punktów.

Obszerny skrót spotkania: -- oglądaj

Po meczu doszło do niecodziennego incydentu. Część fanów Benfiki wbiegła na murawę fetować zwycięstwo. Policja i siły porządkowe szybko i agresywnie interweniowały. Kibicom na pomoc przybiegł trener Jorge Jesus i doszło do szarpaniny z policją i jego udziałem.Vitória de Guimarães:
Douglas - Pedro Correia, Abdoulaye, Paulo Oliveira, Addy - Leonel Olímpio, André André (58' Rodrigues), André Santos (82' Gomes) - Marco Matias, Maazou, Malonga (74' Plange)

Benfica Lizbona:
Artur - André Almeida, Luisão, Garay, Siqueira (80' Pereira) - Fejsa, Matic - Enzo Perez, Djuricic (65' Lima), Markovic - Cardozo.

Czerwona kartka: 61' - Addu (Vitoria).

Żółte kartki: Addy, Andre, Matias, Oliveira (Vitoria) - Almeida, Matić, Perez, Siqueira (Benfica)
Sędzia: Bruno Esteves (Setúbal)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz