czwartek, 12 grudnia 2019

Wygrana w LE

Benfica pokonała na Estadio da Luz 3:0 Zenit Sankt Petersburg w ostatnim spotkaniu fazy grupowej Ligi Mistrzów. Orły dzięki pewnej wygranej zapewniły sobie trzecie miejsce w grupie G i awansowały do 1/16 finału Ligi Europy.

Do przerwy kibice zgromadzeni na Estadio da Luz nie oglądali goli pomimo przewagi gospodarzy. W drugiej połowie Benfica ruszyła do ataków. Już w 47. minucie Franco Cervi otworzył wynik spotkania. Jedenaście minut później za zagranie piłki ręką w polu karnym żółtą kartką został ukarany Douglas Santos. Była druga kartka Brazylijczyka i Zenit musiał radzić sobie w osłabieniu. Jedenastkę na gola zamienił Pizzi. W 79. minucie Benfica przypieczętowała wysoką wygraną nad rosyjskim zespołem, a dokładnie zrobił to irański napastnik gości Azmoun, który niefortunnie interweniował przy dośrodkowaniu z rzutu rożnego i pokonał własnego bramkarza.

Orły żegnając się z LM zainkasowały 2,7 mln euro za wygraną. W sumie za grę w tych elitarnych rozgrywkach zarobiły w tym sezonie już 50 mln euro. Teraz czeka ich na wiosnę gra już za mniejsze kwoty w Lidze Europy.