niedziela, 8 grudnia 2019

Popis Viniciusa z Boavistą

SL Benfica pokonała na wyjeździe 4:1 ekipę Boavista FC w spotkaniu 13. kolejki Liga NOS. Bohaterem spotkania był Carlos Vinicius, który strzelił dwie bramki i przy jednej asystował. Orły dzięki wygranej utrzymały pozycję lidera.

Coraz lepiej w barwach Orłów prezentuje się 24-letni brazylijski napastnik Carlos Vinicius. W 11 ligowych spotkaniach rozegranych w Benfice ma już na koncie 9 trafień i chyba na dobre wygryzł ze składu Severovicia i Raula de Tomása. Ponadto raz trafił w Lidze Mistrzów i zaliczył 3 bramki w Pucharze Portugalii.

Piątkowy mecz dla Orłów zapowiadał się na ciężką przeprawę, bo Pantery w tym sezonie grają bardzo przyzwoicie, a do tego meczu u siebie przegrali zaledwie raz 0:1 w derbach z FC Porto. Benfica co prawda dominowała od początku, ale w pierwszej połowie sytuacji bramkowych było jak na lekarstwo. Mimo to widzowie zobaczyli dwie bramki. Najpierw w 34. minucie trefił wspomniany Vinicius po podaniu Pizziego, a tuż przed przerwą wyrównał w 44. minucie Stojiljkovic.

W drugiej połowie oglądaliśmy już bardziej otwarty pojedynek, a bramki strzelali już tylko gracze Benfiki. Najpierw w 54. minucie trafił Cervi, a Argentyńczykowi asystował Vinicius. W 62. minucie Brazylijczyk podwyższył wynik po podaniu Grimaldo, a mecz w doliczonym czasie gry wynik ustalił strzałem głową Gabriel po kolejnej asyście Grimaldo (dośrodkowanie z rzutu wolnego).

Boavista FC vs SL Benfica - 1:4 (1:1)
0:1 Carlos Vinícius (34')
1:1 Stojiljkovic (44')
1:2 Cervi (52')
1:3 Carlos Vinícius (62')
1:4 Gabriel (90+2')

Boavista FC: Bracali, Carraça, Fabiano, Neris, Ricardo Costa (Yusupha, 80), Marlon (Reisinho, 57), Obiora, Rafael Costa, Sauer (Samuel Pedro, 69), Stojiljkovic, Paulinho.

SL Benfica: Vlachodimos, Tomás Tavares, Rúben Dias, Ferro, Grimaldo, Pizzi (Jota, 90+1), Taarabt, Gabriel, Cervi, Chiquinho (Samaris, 88), Carlos Vinícius (Seferovic, 82).

Żółte kartki: Cervi (9), Obiora (30), Stojiljkovic (45+3), Rúben Dias (54), Rafael Costa (55), Ferro (90+4).